PM Tävling NW1 TSM 2022-07-02

Platsen är Lövsta skjutbana

Ingen skottlossning kommer att förekomma på tävlingsdagen

Vägbeskrivning: https://www.lovstaskytte.se/infopage.aspx?pageid=9, Lövsta Koloniväg 11, Hässelby

Domare: Carina Ekström och Lennart Jacobsson

Tävlingsledare: Thomas Lamrell

Tävlingssekreterare: Ann Carlson

ID-kontroll kommer att göras genom stickprov.

 

Kansliet är öppet: Grupp 1, kl. 07.30 - 07.45.

                              Grupp 2, kl. 12.00 - 12.15.

 

Banvandringen startar: Grupp 1, kl. 08.00

                                      Grupp 2, kl. 12.45

Grupp och platstilldelning redovisas ca 1 vecka innan tävlingsdagen.

Betalning: 450 kr till Bg 5018-1999 senats 22/6. Glöm inte märka inbetalningen med ert namn och provdatumet.

Dokument: Scanna in medlemsbevis i SNWK eller annan SKK ansluten klubb, vaccinationsintyg, stamtavla eller tävlingslicens och maila till, ann.carlson@live.com, senast 22/6. Märk mailet med eget namn och datumet för provet.

ID-kontroll kommer att göras genom stickprov.

Första start när banvandringen är genomförd.

Tävlings genomförande: varje ekipage genomför alla sin fyra söken i en följd.

Prisutdelning sker på Facebook (K9-Specialsök)

Inga tider för söken kommer att redovisa på SNWK-tävling förrän tävlingen är avslutad och alla resultat är dubbelkollade. Observera att alla tider och placeringar är preliminära innan prisutdelningen är genomförd och kan komma att ändras om fel i rapporteringen upptäcks. 

Protokollen kommer mailas ut efter tävlingen är genomförd.

Diplom och rosetter skickas genom arrangörens försorg till de tävlande.

Det finns inget vatten på klubben så ta med vatten till hunden om det behövs.

Arrangören kommer att fotografer vissa dela av arrangemanget.

Karta över tävlingsområdet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Startlista

Observera att det kan bli ändringar om det dyker upp fler löptikar.

Grupp 1

1.  Sara Edhäll

2.  

3.  Magdalena Johansson

4.  Monika Brobäck

5.  Kristina Balson

6.  Anita Karlsson

7.  Sofia Badwin

8.  Gunilla Karlsson

9.  Ann-Sofie Söderberg

10. Irene Kron

11. Maud Törnblom

12. Ros-Marie Kneck

13. Petra Bauer

14. Annika Schöning

15. Kristina Larsson

16. Linda Gyzander

17. Marianne Juberg

18. Åsa Nilsson

19. Marilyn Lindberg

20. Agneta Rainsson

21. Sussanne Wennström

22. Viveka Pettersson

23. Ulrika Torbrand

24. Lena Lantz

25.

Grupp 2

26. Alexandra Fajers

27.

28. Birgitta Ålund

29. Therese Hansson

30. Anders Pettersson

31. Anna Talomma

32. Linda Eriksson

33. Malin McConnachie

34. Eva Ivarsson

35.

36. Sofie Grahn

37. Kristina Johansson

38. Jenny Wallin

39.

40. Madelaine Rörström

41. 

42. Stefan Borell

43. Maria Kotaleski

44. Therese Munthe

45. Britta Hammarström

46. Annika Friberg

47. Margareta Svedlund

48. Evy Kronberg

49. Kjersti Lillhagen   LÖPTIK  

50. Marie Eriksson     LÖPTIK

Vid återbud eller frågor, ring:

Thomas Lamrell, 070-2092127 eller på k9specialsok@gmail.com

Välkommen och Lycka till!

Tävlingsområde Lövsätra.jpg
SNWK.jpg