top of page

PM Tävling NW1 TEM 2023-11-26

Platsen är Lövsta skjutbana, Lövsta kolloniväg 11, Hässelby.

Domare: Lena Östman och Miranda Norberg

Tävlingsledare: Thomas Lamrell

Tävlingssekreterare: Ann Karlsson

Grupp 1

Kansliet öppet kl. 08.30 - 08.45

Banvandring kl. 09.00

Första start kl. 09:30

Grupp 2

Kansliet öppet  kl. 13.15 - 13.30

Banvandring  kl. 13.45

Första start kl. 14.15

Betalning: 500 kr till Bg 5018-1999 senats 20/10. Glöm inte märka inbetalningen med ert namn och provdatumet.

Dokument: Scanna in medlemsbevis i SNWK eller annan SKK ansluten klubb, vaccinationsintyg, stamtavla eller tävlingslicens och maila till , ann.carlson@live.com, senast 20/10. Märk mailet med eget namn och datumet för provet.

ID-kontroll kommer att göras genom stickprov.

 

Tävlingssekretararen möter upp de tävlande på parkeringen så stanna vid bilarna när ni anländer.

 

Tävlingen genomföras genom att varje ekipage genomför alla fyra söken efter varandra. Efter genomfört sök kan man åka hem.

Inga tider för söken kommer att redovisa förrän tävlingen är avslutad. Observera att alla tider och placeringar är preliminära innan prisutdelningen är genomförd och kan komma att ändras om fel i rapporteringen upptäcks. 

Ingen prisutdelning kommer ske på plats utan sker på Facebook veckan efter genomförd tävling.

Protokollen kommer mailas ut efter tävlingen är genomförd.

Rosetter och diplom skickas ut genom arrangörens försorg vecka efter genomförd tävloing.

Det finns inget vatten på klubben så ta med vatten till hunden om det behövs.

Arrangören kommer att fotografer vissa dela av arrangemanget.

Karta över tävlingsområdet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Startlist

Observera att listan kan komma att ändras p.g.a. eventuella löptikar och återbud.

Startlistan uppdateras efter sista inbetalningsdagen.

Grupp 1

1.  Erika Karlsson

2.  Maria Jernhamre Engström

3.  Eva-Lotta Ringius

4.  Barbro Ryden Brunk

5.  Agneta Ohlström

6.  Märit Nyqvist

7.  Linda Bodin

8.  Monica Steiner

9.  Catrine Lindström

10. Britt-Marie Karlsson

11. Nina Gustavsson

12. Inger Lindin

13. Sara Bruce

14. Catharine Stjärnkull

15. Annie Ahlberg

16. Åsa Hagström

17. Camilla Norberg

18. Evy Kornberg

19. Ylva Lundin

20. Kristina Balson

21. Alexandra Englund Nilsson

22. Annika Månsson

23. Anna Låhdö

24. Ingela Melkersson

25. Cathrine Löfgren

Grupp 2

26. Lotta Bauer          

27. Eva Ivarsson

28. Elisabeth Gehlin

29. Ulla Hörberg

30. Maria Gårdlund

31. Jennifer Hasslund

32. Helena Schaerling

33. Eva Olsson

34. Ingela Sondell

35. Karin Carlberg Ernflo

36. Anna Rigbo

37. Annika Franzson

38. Emmy Kindstrand

39. Charlotte Wiborg

40. Camilla Persson

41. Therese Hansson

42. Sara Hirschman

43. Birgitta Mikaelsson

44. Birgitta Nilsson

45. Carina Andersson

46. Eva Berglund

47. Eva Jones-Lundgren

48. Åsa Trulsson

49. Veronica Forsberg

50. Rebecka Lundblad Roth

Vid återbud eller frågor, ring:

Thomas Lamrell, 070-2092127 eller på k9specialsok@gmail.com

Välkommen och Lycka till!

SNWK.jpg
bottom of page